Změňte náladu sobě a svému okolí barvou květin

Každý z nás upřednostňuje nějakou barvu a právě tato preference o nás něco vypovídá. Ovšem vhodnou volbou barvy si můžeme zlepšit náladu, usnadnit relaxaci, nebo naopak stimulovat aktivitu, konkrétně oslovit květinou obdarovaného člověka. Barvy nás prostě zásadně ovlivňují a platí to i o barvách květů rostlin. A pokud vhodně zkombinujeme barvy výmalby a vybavení bytu právě s květinami, můžeme se podle konkrétní nálady uchýlit do té či oné části bytu.

Bílé květy
Bílá barva květů dovede odbourat stres, tíseň, strach. Jestliže jste pod tlakem a nebo člověk, kterého chcete obdarovat, máte hodně práce a starostí, povinností, nestíháte, osvěží vás právě bílé květy. Bílé květy nastolují pocit svobody, čistoty, nespoutanosti. Ovšem pokud je v zimě zrovna zasněženo, chce to něco pestřejšího. A také trochu té zeleně. Bílá barva též ukazuje optimismus, důvěřivost, dobrosrdečnost, obzvláště pokud koupíte řezané bílé lilie. Však si vzpomeňte na jarní atmosféru, když rozkvetou ovocné stromy. Trocha růžové pak efekt jen podtrhne.

Žluté květy
Žluté květy stimulují myšlení, zlepšují schopnost komunikace, uvolňují, vyzařují vnitřní klid. Jsou ideální pro řešení důležitých věcí a pro důležitá jednání. Ovšem žlutá energická barva má i své stinné stránky. Jako dar mohou žluté květy obdarovanému symbolizovat žárlivost, sebelásku a sebelítost, zmatek, ale i dětinskost. Pokud však nemáme žádné mindráky a potřebujeme byt rozsvítit, určitě je žlutá ideální. Obzvláště slunečnice působí silně energicky.

Oranžové květy
Oranžové květy uvolňují atmosféru, napomáhají komunikaci, povzbuzují, ukazují toužení po otevřenosti. Pokud tedy jdete řešit něco nepříjemného a nebo zásadního a těžko sbíráte odvahu, nezapomeňte obdarovat oranžovými květy. Pomůžete tak sobě i druhé straně. Ideální jsou oranžové gerbery, které symbolizují pravdomluvnost. Oranžové gladioly zase trpělivost a toleranci. 

Červené květy
Červená barva je energická, vášnivá, silně emocionální. Lidé prudších povah (takzvané horké hlavy) by se měli červeným květinám vyhnout. Ovšem lidé mírnější, zakřiknutější, hledající odvahu, mohou sílu této barvy naopak využít. Pokud prostě kdykoli potřebujeme nabít energií, ale i odvahu, jsou červené květy zcela ideální. Pokud dokonce darujete červené tulipány, dáváte blízké osobě vůbec nejláskyplnější květiny. Rudé růže pro změnu symbolizují oddanost. Raději však nedarujte červené karafiáty, zde je symbolika úplně jiná. Soustrast.

Růžové květy
Růžové květy symbolizují věrnost, loajalitu, lásku, ale i omluvu v podobě orchidejí, též touhu po kontaktu a náklonnosti, snaze naslouchat, debatovat, diskutovat. 

Fialové květy
Fialové květy zklidňují, jsou výborné pro meditace, symbolizují a navozují duchovno a harmonii. Pokud si tedy chcete pročistit hlavu, zklidnit se, ale i získat odvahu a posílit svou vůli, sáhněte po fialových květinách. Fialová barva je též znamením opravdového citu, velkého srdce.

Modré květy
Modrá barva není u květů obvyklá, ovšem i modře kvetoucí rostliny najdeme. Jestliže se potřebujete uklidnit, zchladit vášně, ale i inspirovat. Modrá barva navozuje pocity štěstí, vyrovnanosti, ale i laskavosti a skromnosti, spolehlivosti, čestnosti.Bílá barva květů dovede odbourat stres, tíseň, strach. Jestliže jste pod tlakem a nebo člověk, kterého chcete obdarovat, máte hodně práce a starostí, povinností, nestíháte, osvěží vás právě bílé květy. Bílé květy nastolují pocit svobody, čistoty, nespoutanosti. Ovšem pokud je v zimě zrovna zasněženo, chce to něco pestřejšího. A také trochu té zeleně. Bílá barva též ukazuje optimismus, důvěřivost, dobrosrdečnost, obzvláště pokud koupíte řezané bílé lilie. Však si vzpomeňte na jarní atmosféru, když rozkvetou ovocné stromy. Trocha růžové pak efekt jen podtrhne.