České ovocnářství ustupuje ze slávy

České ovocnářství ustupuje ze slávy

Tuzemské produkty jsou stále více vytlačovány dovozy, v případě ovoce mírného pásma především z Polska. Nadprodukce v celé Evropě a ruské embargo navíc snížily ceny, a tak někteří pěstitelé s ovocnářstvím skončili a věnují se rentabilnější rostlinné výrobě.

V České republice se v současné době pěstuje ovoce na ploše cca 19 000 ha intenzivních sadů. Na této výměře se každoročně vyprodukuje průměrně 220 000 tun ovoce.Kromě tohoto množství se v České republice vypěstuje ještě dalších 250 000 tun ovoce v extenzivních sadech a zahradách, které je využíváno samozásobiteli a na průmyslové zpracování.

Hlavním ovocným druhem, který se v České republice pěstuje, jsou jabloně, je to 80 % z veškeré produkce ovoce. V intenzivních výsadbách jabloní se každoročně vyprodukuje 140 000 tun konzumních jablek. Hlavními odrůdami jsou Idared, Golden Delicious, Jonagold, Gloster, Šampion, Rubín atd. V současnosti se začínají ve výsadbách prosazovat nové rezistentní a vysoce tolerantní odrůdy, které byly vyšlechtěny v České republice ve VŠÚO v Holovousích, jako např. Angold, Selena, Julia nebo v Ústavu experimentální botaniky AV ve Střížovicích odrůdy Topaz, Rubinola a Goldstar.

Z dalších ovocných druhů je důležité pěstování višní pro zpracování. Ročně se jich v ČR vyprodukuje 10 tisíc tun a jsou významným exportním artiklem. Specialitou tuzemského ovocnářství je pěstování stolních tmavých třešní, jako je např. česká odrůda Kordia. V oblasti jižní Moravy je významné pěstování meruněk a broskví. Z dalšího tradičního ovoce se v sadech pěstují hrušky, švestky a rybízy.

„Naopak zejména pro nezájem zpracovatelského průmyslu jsme skončili s pěstováním angreštu. Velmi je také omezeno pěstování malin nebo broskví, kterých se produkuje již jen 10 % toho, kolik se pěstovalo před pětadvaceti lety. O něco lepší je situace u švestek, kde se nějaké výsadby zrealizovaly v posledních letech. Perspektivní se také zdá pěstování třešní nebo meruněk, kde však jsou některé nedořešené technologické problémy v pěstební části,“ vysvětluje Martin Ludvík, předseda Ovocnářské unie ČR.